З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
ВСІХ ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ! З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Щиро бажаємо всім, щоб ваше життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України! Бадьорості духу, добробуту і щастя кожній родині!!!
Нехай у темні години ворожої жорстокої навали в серці яскраво горить шевченківський вогонь любові до рідної України - країни гір і степів, швидких річок і золотих полів, зелених лісів і глибоких морів, відважних і гордих, гідних і люблячих людей. Зі святом!
Google присвятила дудл до Дня Незалежності України
Зображення можна переглянути на головній сторінці Google.
Новий дудл "День Незалежності України у 2022 році" надзвичайно символічний, адже пов'язаний із визвольною боротьбою українців.
24 серпня Україна відзначає найголовніше свято — День Незалежності. Це знакове свято, яке українці вважають днем утворення Української держави в сучасному вигляді. Саме цього дня 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила постанову та Акт проголошення незалежності України.
ІСТОРІЯ СВЯТА
Україна стала незалежною завдяки після розпаду Радянського Союзу — для цього знадобилося близько двох років.
16 липня 1990 року, трохи більше ніж через місяць після прийняття Декларації про незалежність РРФСР, під тиском громадськості Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього самого дня український парламент прийняв постанову Про день проголошення незалежності України, який вирішили відзначати 16 липня.
17 березня 1991 року провели єдиний в історії СРСР Всесоюзний референдум про збереження СРСР. Одночасно з ним в Україні провели республіканське консультаційне опитування з питанням: "Чи згодні ви, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України?". Ініціатором опитування став Народний рух України. Позитивно відповіли 80% опитаних.
Референдум і опитування стали важливим кроком до незалежності.
18 червня 1991 року День Незалежності України 16 липня з’явився в переліку святкових днів внаслідок відповідних змін у Кодексі законів про працю УРСР.
А через місяць після цього стався Серпневий путч — невдала спроба так званого "Державного комітету з надзвичайного стану" позбавити влади Михайла Горбачова, щоб зберегти СРСР у колишньому вигляді.
В результаті 24 серпня 1991 року на позачерговому засіданні Верховної Ради було ухвалено Акт проголошення незалежності України, "виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв’язку з державним переворотом в СРСР" (з таких слів починається цей історичний документ.— Ред.). Тепер 24 серпня заведено вважати датою появи незалежної держави Україна.
1 грудня 1991 року українці підтримали проголошення незалежності на референдумі. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня — цей день є Днем Незалежності досі.
ЦІКАВО ПРО УКРАЇНУ:
24 серпня наша Батьківщина відзначається День Незалежності. Україна відзначить 31-ий рік своєї незалежності. На честь свята називаємо 25 цікавих факти про Україну - по одному на кожен обласний центр нашої Батьківщини.
- В Вінниці до Другої світової війни третина населення були євреями. Зараз у місті є кілька синагог, єврейські школи, єврейський цвинтар та житловий район Єрусалимка, а також тут відзначають єврейське свято Хануку.
- В Дніпрі знаходиться одна з найдовших і найбільш мальовничих у світі набережних. Вона простяглася на 23 кілометри.
- У 2012 році в центрі Донецька був встановлений рекорд Гіннеса за наймасштабнішу квадриль (народний танець). У заході взяли участь понад 30 тисяч танцюристів.
- Житомир виробляє найбільше меду в Україні, а також чверть всього українського морозива.
- В Запоріжжі був вироблений один з перших в СРСР тракторів, який був подарований Володимиру Леніну. Трактор мав примітивну конструкцію, але на ньому було легко працювати. Називався він "Запорожець", як і відома марка машин.
- Івано-Франківськ раніше носив назву Станіславів і був столицею Західно-Української Народної Республіки в 1919 році. Свою сучасну назву отримав у 1962 році на 300-річчя міста.
- В Києві знаходиться найглибша станція метро в світі - "Арсенальна". Спуск на станцію на ескалаторі займає більше п'яти хвилин.
- Кропивницький за свою історію змінив 6 назв. Зараз це єдиний в Україні обласний центр, який названий на честь театрального діяча - творця українського театру Марка Лукича Кропивницького
- Найстаріша вулиця Луганська раніше називалася Англійською і була єдиною вулицею в місті. На ній жили англійські інженери. Зараз вона носить назву вулиця Даля.
- В Луцьку знаходиться найдовший в Європі житловий будинок. Його сумарна довжина - понад 2,5 км, а всього в будинку 120 під'їздів.
- Львів - найрізноманітніший в Україні релігійний центр. Тут представлені всі конфесії християнства, а також є синагога.
- В Миколаєві розташована одна з найстаріших в Європі морських обсерваторій. Вона є одним з найкрасивіших будівель в місті і найвищою точкою Миколаєва.
- В Одесі є кілька будинків, побудованих під кутом в 45 градусів. Якщо подивитися на них збоку, то здається, що ці будинки плоскі.
- Полтава вважається батьківщиною української розмовної мови. Саме тут народився і жив Іван Котляревський, автор першої поеми українською мовою.
- В Рівному був знайдений бурштин віком 40 мільйонів років, в якому були виявлені стародавні скорпіони, павуки, мурахи та інші комахи. Цей бурштин утворився в той час, коли територія України була островом, а на місці Польщі було море.
- В Сімферополі починається найдовший у світі тролейбусний маршрут. Закінчується він в Ялті. Його довжина - 86 кілометрів.
- В Сумах до початку 20 століття жило багато австрійців, чехів, німців, поляків та інших європейців. Вони опинялися в місті як біженці після Першої світової війни, а багатьох з них засилали вглиб Російської Імперії після невдалих повстань.
- Центр Тернопіля прикрашає найбільший в Україні штучний ставок. Його площа становить понад 300 гектарів. На ньому розташований фонтан і ходять теплоходи, а взимку тут влаштовують хокейні змагання.
- Ужгород знаходиться ближче до Варшави, Кишинева і Праги, ніж до Києва.
- Харків - одне з найбільш "освічених" міст України. Тут розташовано майже 80 вузів.
- Під Херсоном розташована величезна мережа катакомб, звідки раніше добували глину для побудови старої частини міста.
- Хмельницький отримав назву на честь гетьмана Богдана Хмельницького і в ньому є аж 4 пам'ятники полководцю. Однак сам гетьман ніколи не відвідував це місто.
- В Черкасах міг розташовуватися Родень - одне з найзагадковіших міст України, яке існувало у 8 столітті. Його точне розташування невідоме, але є припущення, що він знаходився на Замковій горі в Черкасах.
- Чернігів - одне з найстаріших міст України, історичний центр Лівобережної України та одне з найбільш населених міст Київської Русі.
- В Чернівцях щодня о 12:00 на міську ратушу піднімається трубач в національному костюмі і сурмить пісню "Марічка".