Етнографічний флешмоб "ВІД РІЗДВА ДО ВОДОХРЕЩА!"
Саме під час новорічних свят, ми, дорослі, на мить занурюємось в дитинство і віримо в новорічні дива. У ці святкові дні Різдва ми завжди звертаємось до Ісуса Христа. Славимо його в колядках і піснях. Бажаємо один одному міцного здоров’я, щастя. Тож учні Вилянської гімназії вітають колядкою усіх вчителів та батьків, всіх українців з Різдвом Христовим!!!
Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Зичимо Вам міцного здоров'я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Мирного неба!!!
Христос народився! Славімо його!
Українська різдвяна традиція налічує у собі безліч красивих колядок!
Український звичай колядування має язичницьке походження.
Колядки - обрядові пісні - віншування богині Коляди, яка народжувала Сонце в день зимового сонцестояння. Тоді співали пісень про Сонце, Місяць, зорі ...
З появою християнства обряд колядування було приурочено до Різдва Христового, тому в колядках з'являються біблійні і світські мотиви!
Зазвичай, колядувати ходили групами ряджених, до їх складу обов'язково входили :
Звіздар - йшов першим, ніс і крутив зірку
Дзвонар - сповіщав дзвоном, що йдуть колядники
Міхоноша - складав у мішок все наколядоване частування
Етнограф Наталя Громова вважає, що колядувати мають чоловіки, а от щедрувати - жінки. Для дітей - окремі колядки, бо це окремий вид колядування.
Існує багато відмінностей у обрядах на різних територіях! На східних територіях колядують із зіркою, на західних - з вертепом. В одних регіонах колядують лише діти , а в Галичині, наприклад, колядують господарі.
Вважається, що чим більше прийде колядників до хати, тим щедрішим буде рік для господарів!
Дозвольте колядувати!
Етнографічний флешмоб "Від Різдва до Водохреща"
Після написаного ...
Які часи, такі й колядки
https://www.facebook.com/100009052886610/videos/5711673425589745